Honorowy Patronat - Prezydent Miasta Krakowa
Jacek Majchrowski



turniej pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta



Teekanne
http://teekanne.pl



Społeczny instytut wydawniczy "Znak"
http://www.znak.com.pl



Wydawnictwo Literackie
http://www.wydawnictwoliterackie.pl



Biker Sport
http://bikersport.pl/



Biuro Turystyczne "Tęcza" w Trzebini
http://www.tecza.trzebinia.pl/



MaKaMa - Katarzyna Leśniak



Dogs Magazin
http://dogs-magazin.de



Organiczne kosmetyki Latoille 5
http://www.latoille5.eu/pl

W organizacji turnieju pomogli również sponsorzy prywatni.



Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida Os. Górali 4, Kraków
http://www.okn.edu.pl

29 lipca 2017 (sobota)

11.00 - Rozpoczęcie zapisów do turnieju
11.45 - Zamknięcie listy startowej
12.00 - Oficjalne rozpoczęcie turnieju
14.00 - 15.00 - Przerwa obiadowa
20.00 - Zakończenie pierwszego dnia rozgrywek

30 lipca 2017 (niedziela)

9.30 - Rozpoczęcie rozgrywek drugiego dnia
14.30 - Zakończenie turnieju, uroczyste wręczenie nagród

W otwartych turniejach Scrabble organizowanych przez PFS może wziąć udział każdy po uprzednim zapisaniu się do zawodów. Można zagrać kilka, a nawet tylko jedną partię. Debiutanci startują za darmo, dla pozostałych osób udział jest odpłatny. Członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami - 15 złotych za dzień, młodzież szkolna (do liceum włącznie) - 10 złotych za dzień, pozostali - 25 złotych za dzień.

Sędzią turnieju był pan Karol Wyrębkiewicz.

Końcowe wyniki turnieju:

Wyniki turnieju XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dominik         Urbacki              Pruszków               151.90     10.0     5029     2083      632
  2 Krzysztof       Obremski             Legnica                152.70     10.0     4776     2099      350
  3 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               146.71      9.0     5158     1865      887
  4 Michał          Alabrudziński        Włocławek              161.48      9.0     5157     1948      850
  5 Paweł           Jackowski            Warszawa               144.41      9.0     4911     2074      570
  6 Małgorzata      Sulejewska           Kraków                 132.71      9.0     4868     1878      577
  7 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            141.22      9.0     4600     1968      480
  8 Kamil           Górka                Kraków                 155.62      8.0     5202     1662      973
  9 Tomasz          Ciejka               Kraków                 149.10      8.0     5180     1779      765
 10 Krzysztof       Mówka                Warszawa               153.18      8.0     5119     1854      786
 11 Jakub           Szymczak             Łódź                   153.40      8.0     5027     1779      583
 12 Bartosz         Morawski             Gliwice                160.47      8.0     4829     1832       82
 13 Maciej          Sancewicz            Gorzów Wielkopolski    135.49      8.0     4811     1768      417
 14 Justyna         Górka                Kraków                 148.41      8.0     4781     1733      531
 15 Jakub           Zaryński             Świnoujście            145.89      8.0     4690     1718      427
 16 Wojciech        Zemło                Łódź                   142.29      8.0     4634     1909      234
 17 Radosław        Jachna               Łódź                   136.08      8.0     4604     1742      287
 18 Jan             Mrozowski            Kraków                 141.50      7.5     4872     1865      622
 19 Paweł           Mazurek              Polanica-Zdrój         134.53      7.0     5118     1624      910
 20 Dawid           Pikul                Poznań                 156.42      7.0     4916     1799      357
 21 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 151.51      7.0     4866     1698      392
 22 Artur           Irzyk                Strzyżów               141.14      7.0     4822     1588      460
 23 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               151.86      7.0     4816     1647      540
 24 Bogusław        Szyszka              Oława                  142.15      7.0     4789     1719      243
 25 Tomasz          Lempart              Wadowice               138.22      7.0     4761     1614      706
 26 Stanisław       Rydzik               Warszawa               148.09      7.0     4754     1706      349
 27 Bronisław       Parada               Polanica-Zdrój         132.09      7.0     4732     1659      278
 28 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               151.26      7.0     4730     1793      289
 29 Łukasz          Sornek               Mikołów                133.41      7.0     4588     1692      250
 30 Konrad          Sowula               Kraków                 134.23      7.0     4576     1621      327
 31 Katarzyna       Polak                Warszawa               124.50      7.0     4457     1794      -35
 32 Arkadiusz       Biegun               Kraków                 131.29      7.0     4421     1659        4
 33 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               127.47      7.0     4388     1759       93
 34 Adam            Janicki              Wrocław                115.90      7.0     4297     1727     -338
 35 Andrzej         Kroc                 Łódź                   130.23      7.0     4243     1736     -233
 36 Marek           Dudkiewicz           Milanówek              137.39      6.5     4778     1667      197
 37 Kacper          Zegadło              Warszawa               147.82      6.0     4811     1642      348
 38 Szymon          Płachta              Warszawa               142.63      6.0     4716     1513      454
 39 Andrzej         Rechowicz            Katowice               134.06      6.0     4710     1397      409
 40 Zofia           Gajewska             Jelenia Góra           126.65      6.0     4646     1571      249
 41 Janusz          Krupiński            Bytom                  140.20      6.0     4629     1551      322
 42 Tomasz          Górka                Kraków                 128.52      6.0     4546     1466       79
 43 Arkadiusz       Łydka                Jaworzno               133.70      6.0     4538     1601      177
 44 Agnieszka       Krupka               Krosno                 122.08      6.0     4499     1470     -146
 45 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               108.84      6.0     4495     1511       36
 46 Waldemar        Wypchał              Kraków                 111.84      6.0     4452     1456      -64
 47 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               133.65      6.0     4372     1445     -182
 48 Paweł           Brylski              Kraków                 109.27      6.0     4346     1503      -36
 49 Tomasz          Sehnal               Warszawa               115.03      6.0     4334     1511     -177
 50 Jerzy           Matyasik             Kraków                 125.20      6.0     4306     1543      -27
 51 Maciej          Skrzypczak           Kędzierzyn-Koźle       109.22      6.0     4262     1531     -661
 52 Dariusz         Sowula               Kraków                 123.24      6.0     4220     1496      -86
 53 Konrad          Pajączek             Milanówek              111.56      6.0     4208     1394      -18
 54 Grzegorz        Papciak              Jodłowa                121.59      6.0     4153     1545     -395
 55 Paweł           Kustroń              Kraków                 100.00      6.0     4115     1471     -305
 56 Zbigniew        Rybak                Warszawa               122.06      5.5     4561     1441      -16
 57 Michał          Rogalewicz           Poznań                 132.51      5.0     4713     1403      366
 58 Agnieszka       Matus                Milanówek              120.90      5.0     4402     1419     -189
 59 Renata          Andracka             Zwola                  114.58      5.0     4271     1294     -227
 60 Ewa             Dunikowska           Kraków                 113.61      5.0     4265     1345       11
 61 Maciej          Śliwa                Zabrze                 122.23      5.0     4258     1311     -149
 62 Dawid           Mierzchała           Ostrów Wielkopolski    133.06      5.0     4215     1492     -334
 63 Maria           Skutela              Warszawa               118.35      5.0     4199     1270      -59
 64 Piotr           Potoczek             Nowy Sącz              110.81      5.0     4175     1312     -233
 65 Zofia           Górka                Łęczna                 106.71      5.0     4141     1309     -350
 66 Monika          Szczyrzyca           Jaworzno               102.05      5.0     3997     1335     -347
 67 Dorota          Gwiazdoń             Nowa Wieś              106.77      5.0     3944     1316     -239
 68 Kinga           Bilska               Ostrów Wielkopolski    100.00      5.0     3907     1301     -262
 69 Leszek          Kilian               Jaworzno               104.62      5.0     3880     1288     -478
 70 Marcin          Stachowski           Wydartowo I            121.99      5.0     3844     1433     -453
 71 Wanda           Grabiec              Tarnów                 100.00      5.0     3627     1414    -1132
 72 Marcin          Ceglarek             Kraków                 129.18      4.0     4413     1179     -151
 73 Joanna          Brychcy              Katowice               112.32      4.0     4169     1214     -334
 74 Agnieszka       Dawid                Kraków                 110.71      4.0     4139     1321     -466
 75 Patryk          Bezkosty             Tarnów                 100.00      4.0     4041     1277     -423
 76 Dorota          Stachowska           Wydartowo I            125.73      4.0     4014     1086       13
 77 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               100.00      4.0     3934     1278     -346
 78 Małgorzata      Pochopień            Kraków                 100.00      4.0     3875     1091     -418
 79 Zofia           Knapik               Chrzanów               100.00      4.0     3710     1149     -582
 80 Maria           Uryga                Kraków                 115.92      3.5     3935     1056     -129
 81 Agnieszka       Roszczak             Kraków                 100.00      3.5     3867      892       52
 82 Marta           Świątkowska          Wrocław                114.33      3.5     3755     1032     -468
 83 Agnieszka       Palczewska           Ostrów Wlkp.           100.00      3.5     3727     1000     -638
 84 Agnieszka       Stefańska            Koźmice Wielkie        100.00      3.0     2432      749      114
 85 Karolina        Szubska              Jaworzno               100.00      2.5     3824      871     -140
 86 Adam            Motyl                Jaskółki               100.00      2.5     3752      899     -423
 87 Andrzej         Klich                Jaworzno               100.00      2.5     3538      869     -770
 88 Mateusz         Stańczyk             Tarnów                 100.00      2.0     2412      758     -626
 89 Beata           Pasternak            Kraków                 100.00      1.5     2867      773    -1674
 90 Andrzej         Stańczyk             Tarnów                 113.26      1.5     2326      653     -297
 91 Dominik         Ulejczyk             Będzin                 109.21      1.0     1515      455     -450
 92 Sylwia          Dziewic              Kraków                 100.00      0.0      536      114     -172
  

W tym roku zorganizowaliśmy kilka konkursów konkursy.

Pierwszy konkurs dotyczył właścicieli psów i kotów - każdy z nich otrzymał karmę dla swoich pupili ufundowaną przez Dogs Magazin

Drugi konkurs był prowadzony w trakcie całego turnieju. Co rundę nagradzana była osoba, która zwyciężyła na 21 stole. Nagrodą był zestaw herbat TEEKANNE. Kolejno zwyciężali:

Trzeci konkurs - "Do Czech mam za darmo". Nagrodą była wycieczka do Pragi ufundowana przez Biuro Turystyczne "Tęcza" z Trzebini. W klasyfikacji liczył się najdroższy trzeci ruch. Zwyciężył Krzysztof Mówka (149 punktów).

Czwarty konkurs - na najdroższy ruch wygrał Bartek Morawski (158 punktów). Nagrodą był bon do Empiku oraz puchar ufundowane przez firmę MaKaMa a także zestaw herbat TEEKANNE.

Piąty konkurs - imienia Krzysztofa Leśniaka. Należało odpowiedzieć krótko na pytanie "Za co lubię Kraków". Nagrodą były zestaw herbat TEEKANNE i zestaw scrabble Travel oraz puchar ufundowane przez firmę MaKaMa i Katarzynę Leśniak. Puchar powędrował do Marka Dudkiewicza, a nagrody do Zosi Gajewskiej i Joasi Brychcy.

Zestawem herbat TEEKANNE, zestawem scrabble Travel oraz pucharem ufundowanym przez firmę MaKaMa uhonorowany został także najlepszy debiutant - Paweł Kustroń z Krakowa.

Relację z mistrzostw przeprowadziły Dziennik Polski i Gazeta Krakowska .

Kamil Górka - 0602 443800, kgorka8@gazeta.pl
Justyna Górka - 0606 288378, satynuj@wp.pl
Mariusz Wrześniewski - 0502 493904, maaw@o2.pl
Jerzy Matyasik - 0606 707148, grogik1@gazeta.pl