Na XXVI już potyczki w Pucharze Polski wybrała się czwórka naszych reprezentantów:

Na XXVI już potyczki w Pucharze Polski wybrała się czwórka naszych reprezentantów: Waldemar Wypchał, Jerzy Matyasik, Tomasz Lempart i Karol Wyrębkiewicz. Już początkowe rozstawienie systemu grupowego ograniczyło po części nasze szanse umieszczając w jednej grupie Karola i Tomka (grupa I), a w innej Jurka i Waldka (grupa IV) – ta grupa była dość liczna, a tylko jedna osoba mogła awansować do dalszych potyczek w PP. Pomimo tego, zarówno Karol, jak i Tomek wywalczyli awans do fazy pucharowej. Tego samego losu niestety nie podzielili ani Waldek, ani Jurek, a jedyne miejsce premiowane awansem w ich grupie wywalczyła Magda Parowicz.
Losowanie 1/8 Pucharu Polski wyłoniło przeciwników dla Karola – Marek Dudkiewicz oraz Tomka – Bartosz Morawski. Karol w swojej partii niewiele mógł powalczyć, a już w pierwszych czterech ruchach Marek zaaplikował mu dwa ruchy po blisko 100 punktów każdy. Ostatecznie porażka 331:462 dała Karolowi szansę na dalszą walkę w Mistrzostwach Legnicy. Tomek natomiast ograł Bartka Morawskiego 445:326 i awansował do kolejnej rundy, gdzie czekał na niego Jakub Szymczak. Niezwykle wyrównana partia, której losy ważył się do ostatniego ruchu padła jednak łupem Kuby (332:325). Do wygranej brakło więc siedmiu punktów, które mógł dać ruch SZUR-F w końcówce partii. Tym samym Tomek zakończył boje na ćwierćfinałach.
Swoje potyczki w Mistrzostwach Legnicy kontynuowali natomiast Karol, Jurek i Waldek. Karol, po przepisaniu z PP do tych rozgrywek wygrał już wszystkie swoje partie i dzięki temu został zwycięzcą XII Mistrzostw Ziemi Legnickiej w swoim debiucie w legnickich rozgrywkach. Jurek ostatecznie zajął 14, a Waldek 28 miejsce. Można więc uznać, iż pomimo braku podium w Pucharze Polski turniej nam się udał. Warto również podkreślić, że podium Pucharu Polski stanowili: Kuba Zaryński (zwycięzca PP) oraz Kuba Szymczak (trzecie miejsce), którzy rywalizowali w potyczkach grupowych w grupie Tomka i Karola oraz Marek Dudkiewicz (drugie miejsce), który w 1/8 PP pokonał właśnie Karola.