Czwarty styczniowy turniej

Czwarty styczniowy turniej, a zarazem pierwszy z cyklu Grand Prix 2023 zgromadził aż piętnastkę uczestników. Cykl Grand Prix został tym samym wznowiony po trzyletniej przerwie, wywołanej głównie pandemią koronawirusa. Nie licząc wyjazdowych turniejów w Jaszczurowej, ostatni raz taką frekwencję mieliśmy właśnie tuż przed rozpoczęciem pandemii – w marcu 2020 roku!
Czternastka z tego grona walczyła, aby na liście tegorocznych zwycięzców pojawił się ktoś o nazwisku innym niż Górka. I ta sztuka się udała, choć Kamil tanio skóry nie sprzedał.
Trzy porażki w pierwszych trzech rundach i wizja BYE’a w czwartej rundzie sprawiły, że już w połowie turnieju z dalszych zmagań zrezygnował nasz klubowy lider rankingu, Przemek. Na tym etapie na przeciwnym biegunie znajdowali się – Tomek, i tuż za nim Kamil, obaj z kompletem wygranych. Po czwartej rundzie samodzielne prowadzenie objął Kamil i utrzymał je do przedostatniej rundy.
W ostatniej grze stoczył pojedynek o zwycięstwo z Karolem. Co prawda miał na rundę przed końcem jedną wygraną więcej od Karola, ale dużo mniej korzystne małe punkty, w związku z czym wiadomo było, że wygrany w tej partii wywalczy końcowy triumf. Tym razem Kamil nie zdołał podtrzymać zwycięskiej passy i przegrał 329:456. Karol został zwycięzcą styczniowego Grand Prix, a Kamil zajął drugie miejsce. Trzecią lokatę zapewnił sobie Marian po wygranej w ostatniej rundzie 461:382 z Jurkiem. W trakcie turnieju odnotowaliśmy też cztery pięćsetki, a także jedną sześćsetkę za sprawą Agnieszki, a kosztem Boba.
Zapraszamy na kolejne klubowe spotkania, oby również w tak licznym gronie!