Najazd duchów na Wieliczkę

Tradycyjnie już, jak tylko turniej odbywa się w bliskiej odległości od Krakowa, znaczącą część uczestników stanowią nasi klubowicze. Nie inaczej było i tym razem na trzecim już Wielickim Turnieju w Scrabble, gdzie w gościnnych progach Wielickiego Centrum Kultury walczyliśmy o scrabblowe laury.

Już po pierwszym dniu nasze nadzieje na owocny występ były uzasadnione. Prowadził z kompletem wygranych Paweł Mazurek, trzeci był Janek Mrozowski (6-2), a z pięcioma wygranymi na koncie byli jeszcze: Justyna Górka (4), Karol Wyrębkiewicz (5), Agnieszka Walas (8), Jurek Matyasik (11) i Iwona Kucia (13 – brała udział jednak tylko w sobotnich zmaganiach).

W niedzielę od wygranej do wygranej kroczył Paweł i już na rundę przed końcem zapewnił sobie końcowy triumf, mając na tym etapie komplet wygranych i dwa duże punkty przewagi nad zajmującym drugą lokatę Jankiem. Jak widać Pawłowi dobrze gra się w Wieliczce – rok temu był tutaj drugi.

Jankowi z kolei, do utrzymania miejsca na podium potrzebne było jednak zwycięstwo w ostatniej rundzie. Misja trudna do wykonania, wszak naprzeciw niepokonanego Pawła. Jak przystało jednak na byłego mistrza Polski, Janek podołał wyzwaniu i dzięki wygranej 380:331 zapewnił sobie drugie miejsce w turnieju. Trzeci był multimedalista z Matriksa – Dominik Urbacki.

Niestety nikomu z pozostałych, wymienionych wyżej klubowiczów nie udało się utrzymać wysokiej lokaty po sobotnich zmaganiach, a do czołowej dziesiątki wskoczył z naszych klubowiczów jedynie Krzysiek Gibas (9. bilans 8-4) po udanym finiszu drugiego dnia (czyżby zimny prysznic w niedzielę?:)).

Najazd duchów na Wieliczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę